Top Ad unit 728 × 90

Tahtta En Uzun Süre Kalan Kraliçe 2. Elizabeth

kraliçe

2. Elizabeth (1926- ) İngiliz kraliçesi olup hala bu ünvanı ile saltanatına devam etmektedir. 63 yıldır İngiltere kraliçesi ünvanını taşıyarak eylül 2015 te kraliçe Victoria dan sonra onun ekorunu egale ederek en uzun süre saltanatta kalan İngiliz kraliçesi olmuştur.
Elizabeth Alexandra Mary 1 Nisan 1926 da İngiltere'de doğmuş ve Britanya kraliçesidir Tüm Britanya ülkelerinin
yani. İngiliz Milletler topluluğunun başı ünvanıyla Saltanat rekoru kırmıştır. Doğumunda ardından dedesi 2. Charles vefat edince amcası tahtın varisi olmuş, Ancak amcası evlilik nedeniyle tahttan feragat edince yerine kardeşi altıncı George yani kraliçe Elizabeth'in babası geçmiştir.
King Speech filminde hayatı konu yapılan 6. George ikinci Dünya Savaşı'nda özellikle ülkesine büyük moral desteği sağlamış ve 1952 de hayata gözlerini yumunca erkek varisi olmadığı için kraliçe 2. Elizabeth tahta seçilmiştir.

1953 te taç giyme töreni yapılan 2. Elizabeth, o günden beri İngiliz tahtının sahibi olup dünya politikasında önemli etkilerde bulunmuştur.
İngiliz halkının halen çok saygı duyduğu ve sevdiği bir kraliçe olan Elizabeth, genelde otoriteyi elinde tutan ve yönetimde söz sahibi bir kraliçe olarak tarihe geçmiştir. Pek çok başbakan ve hükümetle çalışsa da Genelde hepsiyle  uyum göstermiş, sadece Demir Lady Margaret Thatcher ile sorunlar yaşadığı bilinmektedir.
1993 te çocuklarının evlilikleri sorunları ve sarayda çıkan Yangınlar nedeniyle kötü bir sene geçse de durumu toplamayı başarmış, ardından Prenses Diana'nın ölümüyle halkın karşısına çıkmaması ve üstünkörü davranması nedeniyle halkın tepkisini çekmiş ve hala Bu nedenle bir kısım tarafından tepki görmektedir.
Taç Giyme Töreni

Kraliçe Elizabeth, dünya tarihine en uzun süre tahtta kalan yaşayan kraliçe olarak geçmektedir. Suudi Arabistan Kralı'nın Geçtiğimiz günlerde ölmesiyle tahta olan ve yaşayan en yaşlı hükümdarlık ünvanı ondadır. Ayrıca dedesi 5. Charles'e ölüm döşeğinde destek olması onu iyi hissettirdiği söylenmektedir. Taç giyme töreni televiziyonda yayınlanarak tarihe geçmiştir. Kişisel serveti çok yüksel olup sahip olduğu Afrıka yıldızı adlı elmasa paha biçilememektedir. Kraliçe Elizabeth, İkinci Dünya Savaşı'nda kraliyet ailesinin tepkisini çekmesine rağmen motorlu araç askeriye bölümünde eğitim almış, İkinci Dünya savaşında aktif rol alan tek devlet başkanıdır. Kraliçe 2. Elizabeth 2. Dünya Savaşı'nda kamyon şoförü olarak görev yapmıştır. Yani İlginçtir ama İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth 2. Dünya Savaşı sırasında orduda kamyon şoförlüğü yapmıştır. Kendisi yakın dönem siyaset tarihine ve dünya politikasına oldukça büyük etkileri olmuştur.
Tahtta En Uzun Süre Kalan Kraliçe 2. Elizabeth Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:25 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.