Ülkemiz dün gece itibariyle hain bir darbe girişimine maruz kalmış, Kahraman vatandaşımız başta olmak üzere tüm darbe karşıtı birimler gereğini yaparak bu dış odaklı darbe girişimini Allah'ın izniyle püskürtülmüştür.
Dün akşam itibariyle ülkemizin demokrasi nasıl sahip çıktığını vatandaşımızın ve milletimizin bu alçakça girişimlere ne kadar karşı olduğunu Tüm dünya bir kez daha görmüş oldu
Darbe başlangıcından itibaren bu kalkışma hareketine yakın bir gözlemcisi ve şahidi olarak ilk etapta dış basına göz atarsak Amerika'dan "gelişmeleri izliyoruz Başkan Obama sürekli bilgilendiriliyor" şeklinde haber gelirken, bir iki saat içinde vatandaşın sokağa dökülmesi ve ülkesine sahip çıkmasının ardından Amerika'dan "demokrasiye sahip çıkılması" haberi gelmesi düşündürücü. Yani dış güçlerin ve devletlerin biraz gidişata göre tavır takındı görülmektedir. Bu da ayrı bir düşünülmesi gereken soru.
Sitemiz olarak sürekli dünya tarihinde buna benzer girişimler  ve kanlı baskınları, soykırımları darbeleri işledik. Dünya tarihinden yola çıkarak  çeşitli  teorileri  gündeme taşımaya çalıştık  ve geçmişe bakarak bugunlerin şekil  aldığı düşünülürse  Bu da bizim tarihseldir sürecimiz. Bugünler tarihe Kara bir leke olarak geçecek ve çok şükür ki milletimiz bu alçak girişimi dur dedi. Tekrar ülkemize geçmiş olsun diyoruz. Şehitlerinin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Allah ülkemize İnşallah bir daha böyle bir acı yaşatmasın.