Top Ad unit 728 × 90

Pokemon Go CİA nin Son Oyunu mu


Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Pokemon GO isimli oyun ortalığı kasıp kavurmakta. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin oynadığı Bu oyun ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Oyunun CİA tarafından piyasaya sürüldüğü ve çeşitli zararlı amaçlar taşıdığı iddia edilmektedir.
Bu teoriye gülüp geçenler olabilir ancak oyunu çıkaran şirketin 1999 yılında tarafından Amerikan Ulusal güvenlik çıkarlarına hizmet için Üstün Bilgi teknolojilerini geliştirmek üzere amacıyla kurulan bir şirket olması ve şirketin isminin KeyHole yani "Anahtar Deliği" olması oldukça düşündürücü...
Pokemon GO isimli oyunun artırılmış gerçeklik uygulamalarının son türüdür ve kullanıcıların yoğun rağbet etmesinin sebeplerinden biri de arttırılmış gerçeklik uygulamasının insanları cezbetmesi olmuştur. Bu oyunda bilindiği üzere bir zamanlar dünyayı kasıp kavuran Pokemon isimli çizgi filmin oyun versiyondur. Oyunda kullanıcılar gerçek harita üzerinde çeşitli yerlere giderek Pokemon ları avlıyor ve daha sonra çeşitli merkezlerde toplanarak bunları geliştirmek suretiyle eğleniyorlar.
Pokemon GO ile birlikte CİA'nın bedava casuslar oluşturduğu düşünülmektedir. Yani masrafsız Ajan olan bu oyunun masum kullanıcıları, bilmeden iddiaya göre istihbarat servislerine bilgi taşımaktadır. Çünkü oyun ile birlikte sürekli gezen kullanıcılar, girilmeyen yerlere girmekte ve en ücra köşelere Bile giderek Pokemon avlamakta. Yoksa oyuncular bilmeden Kamera görüntülerini gizli servislere mi taşıyorlar ?
Ülkemizde özellikle camilerde ve dini mabedlerde oyundaki Pokemonların çok çıkması nedeniyle buralara kullanıcılar yönlenerek özellikle ülkemiz için maneviyatın zayıflatılmaya çalışıldığı İddialar arasında. Ayrıca Diyanet-sen bu nedenle bu oyunun yasaklanmasını çağrısında bulundu.
Oyunu piyasaya sunan In-Q-Tel şirketi CİA tarafından yenilikçi teknoloji çözümleri geliştiren bağımsız bir yatırım firması olarak tanımlanmaktadır. Yani Pokemon GO isimli sanal gerçeklik oyunu CİA destekli şirketlerden biri tarafından çıkarılmıştır.
Bu oyunun kullanıcıları robota çevirdiği iddiaları da yoğunluktadır. Milyonlarca kullanıcı oyuna derinlemesine nüfus ederek, ellerinde telefonla oyunun kendini yönlendirmesine izin vermekte ve bu sayede oyun ne derse onu yapmaktadırlar. Bu da pekçok filmde gördüğümnüz makineleşme olayını çağrıştırmak da....
Pokemon GO subliminal Oyundaki arttırılmış gerçeklik teknolojisi geçtiğimiz yıllarda savunma sanayinde kullanılmış olup oyunu piyasaya süren şirket Google Earth ile ilk Etap çalışmalarında yer aldığı bilinmektedir.
Bu oyunda oynayan kullanıcılar bilmeden resmi devlet dairelerinin çevresine kadar yakınlaşıp buraların görüntülerini aktardığı düşünülebilir.(Ülkemizde ve dünya da bu nedenle göz altına alınan masumlar olmuştur)Eylemler için kullanıldığı iddiaları da bulunmaktadır. Çünkü düşünün oyun kullanıcıları istediği noktaya yönlendirebiliyor. Yani oyun, binlerce kişiyi tek bir alana yönlendirdiğinde bir eylem, bombalı saldırı veya başka bir Hazin olay bu masum oyuncuları bekliyor olabilir.
Ayrıca bu Pokemon GO oyununa kayıt olanlar Gmail ile kaydolursa oyun telefondaki mailleri okuma özelliğine sahip olduğu ortaya çıktı. Oyunun üreticisi firma, bunun nedeninin bir kodlama hatası olduğunu ileri sürdü. Ayrıca oyunun formatında bir arka kapı olduğu en büyük iddialardan biri. Bu arka kapı sayesinde Kendi kişisel verilerimizin çalınacağı uyarıları bulunmakta...
Yani iddiaları sıralarsak
- Pokemon Go CİA 'nın casusluk için kullandığı masum Görünen bir oyun
-Ayrıca kullanıcıları robota çevirmek istemekte
-Bu oyun sayesinde istihbarat kuruluşları kişisel bilgileri çalabilir
-Oyun ile kullanıcıların belirli noktalarda toplayarak eylemler hazırlanabilir
-Çocuklar için büyük bir tehlike söz konusu Çünkü oyuncular çoğunlukla genç yaşta çocuklardan oluşmakta ve taciz sapıklık gibi pek çok şey çocukların başına gelebilir.
-Bu oyun ile çoğu yerdeki görüntüler rahatlıkla alınabilir devlet kurumları izlenebilir.
Tabii karşı iddialarda Çok geçmeden ortaya çıktı. Çünkü bugün sosyal medyada herkes her bilgisini her şeyi paylaşmakta ve istihbarat servislerinin bu tür oyunlarla Dolaylı yoldan uğraşmaktansa sosyal medyada bulunan bu bilgiyi rahatlık ve erişebileceği varsayılmaktadır.
Ancak uyarılar oyna fazla bağlanılmaması ve insanların kendilerini bu oyunlarla çok meşgul etmemeleri yönünde telkinlerde bulunulmaktadır.

Pokemon Go CİA nin Son Oyunu mu Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:44 Rating: 5
loading...

1 yorum:

  1. Kamera kullanımını hakkında belki haklısınız ama pokemonların camilerde çıkmasının sebebi farklı bir durum. NianticLabs firmasının Ingress uygulamasında da buna benzer bir durum var. Bunun sebebi dijital haritalar oluşturulurken ilk etapta radyo frekanslarının ve cep telefonu sinyallerinin yoğun olduğu bölgelerin halka açık önemli yerler olduğu düşünülmüştür. Bu da Türkiye şartlarında genellikle camilere denk gelmektedir. Yani bu merkezlerde insanlar daha yoğun olduğu için pokemon yerleşimleri de buna bağlı olarak yapılmıştır.

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.