Uzaylılar ve UFOlar modern dünyanın en ilginç sırlarından biridir. Bu konuda pek çok komplo teorisi getirilmiş, Dünya dışı Zeki canlıların dünyamızı ziyaret ettiği ve bizimle iletişimde olduğu, hatta dünyayı istila edeceği gibi pek çok teori ortaya sunulmuştur. Uzaylıların var olduğu,  özellikle NASA ve diğer önde gelen ülkeler tarafından bu konuların sır gibi saklandığı en popüler konulardan biridir.

Uzaylıların gerçekten var olup olmadığı konusu hala muallak olmakla birlikte onlarla ilgili pek çok iletişim çabasında bulunmuştur. Şu soruyu soracak olursak eğer Uzaylılar yoksa NASA neden sürekli uzaylılarla iletişime geçmek için çeşitli yollara girmiştir?

Bunun en bilinen örneklerinden biri silikondan imal edilmiş içerisinde 74 devlet başkanına iyiniyet mesajlarının taşındığı ve ilk aya insanın ayak bastığı (bkn. Aya Ayak Basma YalanıApollo 11 mürettebatı tarafından Aya bırakılan Rossetta taşı olmuştur. Ayrıca NASA, 1977 yılında Voyager 1 uzay aracı ile bir altın plak yollamış, Bu plakta Birleşmiş Milletler başkanının ses kaydı ve üzerinde insanlığı anlatan çeşitli resimler bulunmaktaydı.

Tam da buradan NASA'ya şu soru sorulabilir. Madem Dünya dışı Zeki canlılar yok Peki siz niye bu kadar iletişime geçmek için çaba sarf ediyorsunuz? Çünkü NASA, sürekli Uzaylılar ile ilgili konularda çekimser kalmakta.

Uzaylıların var olduğuna inanıyorsak uzaylılara ulaşan yani uzaylıların bizim tarafımızdan duydukları ilk şey radyo sinyalleri olacaktır. 1900 yılların başından itibaren yapılan radyo yayınları uzaya gitmektedir doğal yollarla ve bu yayınlar uzayın derinliklerine doğru ilerleyecektir. Tabii ilk yapılan yayınlar kısa vericilerle olduğu için büyük ihtimal çok ileri noktalara gidemeyecektir. Bu nedenle büyük ihtimal uzaylıların dünyadan alacağı ilk mesaj 1936 Berlin olimpiyatlarında Hitler'in yaptığı açılış konuşması olacaktır. Çünkü bu yayın çok güçlü bir radyo vericisi ile yapılmış ve tüm dünyaya canlı olarak büyük bir yayın yapılmıştır. Bu nedenle çok uzaktaki gezegenlerde yaşayan uzaylılar ilk olarak Hitler'in sözlerini duyacağı düşünülmektedir.

Tabi eğer böyle bir şey olursa tarihi bir tezat olacağı muhakkaktır. (Uzaylılara ilk 6 milyon insanın katilinin sesi gidecek :) Almanya'yı överken) Tabii bu konu daha da dallanabilir. Çünkü aslında Hitler'in uzaylılarla zaten iletişimde olduğu şeklinde tartışmalar geçmektedir. Hatta Hitler'in UFO teknolojisinden yararlandığı da...

Tabii bu soruyu Daniken 'e soracak olursak zaten Uzaylılar bizden haberdar, biz onların devamıyız şeklinde bir yorum yapacağı muhakkaktır.

UFO ve uzaylıların varlığı hala tartışılırken Geçtiğimiz günlerde NASA'dan uzaydan ilk Mesajı aldık şeklinde bir açıklama gelmiş ve konu dünya gündemine oturmuştu. Ancak bu konunun daha sonra NASA'nın resmi kaynaklarından teyit edilmediği öne sürülmektedir.