Top Ad unit 728 × 90

Siyah Giyen Adamlar Gerçek mi

s

Çoğunuzun hatırlayacağı yakın döneme damga vuran Siyah Giyen Adamlar(1997) Men In Black, başrollerini Tommy Lee Jones ve Will Smith'in oynadığı güzel bir bilimkurgu filmdir. Pek çok serisi çekilen Bu filmde konu, UFO gören ve uzaylılarla temasa geçen insanların gizli güçler adına çalışan ve siyah takım elbise giyen kişilerce anılarının silinmesi üzerine kurulmuştur.
Bir cihaz kullanan Siyah Giyen Adamlar, bu cihaz ile UFOlarla yakınlaşan ve onları gören kişilerin anıları siliniyor ve filmdeki kişiler UFO ve Uzaylılar ile yaşadıkları Macerayı unutuyorlardı. Ayrıca bu kişilerin diğer görevi UFO enkazında temizlemekti. Yani uzaylılarla ilgili hiçbir kanıt Ortada bırakılmıyordu.
Güzel bir bilimkurgu senaryosu gibi görünse de Siyah Giyen Adamlar gerçekten var olduğu ve bu işi yaptıkları iddia edilmiş ve film senaryosu bu konudan esinlenmiştir.
1950'lerde ve 1960'da Amerika'da yoğun bir UFO popüleritesi ortaya çıktı. Özellikle Roswell olayının ardından her tarafta UFO vakaları, 51. bölge, ufolarla münasebet haberleri ortalığı kasıp kavurmaya başladı. Ancak UFO soruşturmaları yapanlar, tanıklar ile iletişime geçtiğinde tuhaf bir şekilde çoğu tanığın, hatırlama güçlüğü çektiği ve unutkanlık yaşadığını fark ettiler.
Daha sonradan Şahitler Cadillac marka arabaya binen genellikle siyah takım elbise giyip siyah güneş gözlüğü takan tuhaf tiplerin çevrelerinde görüldüğünü iddia etmeye başladı. Hemen yeni bir teori ortaya atıldı. Bu teoriye göre hükümet UFOlar ve uzaylılarla ilgili bilgilerin saklanması ve ve konuşulmasını ısrarla gizliyor ve kamuoyunu susturuyordu. Bu sebeple uzaylılarla iletişime geçenler Bu şekilde anıları silinerek, hiçbir şey olmamış gibi yaşamaları ve uzaylı bilgilerinin unutturularak yok olması sağlanıyordu. Şu saatte yaşanan hafıza geçici hafıza kaybı tek kanat bulunamaması olayları bu teoriye dayandırılması istemiştir Yani meşhur Siyah Giyen Adamlara.
Araştırmacı Bill Moore, Amerikan Hava Kuvvetleri bürosu özel araştırmalar dairesi bünyesinde böyle bir gerçek birimin olduğuna inanmaktadır. Onun iddiasına göre 1948'de kurulan bu özel güvenlik birimi FBI örnek alınarak tasarlanmış ve bir cihaz kullanarak şahitlerin anılarını silinmektedir. Ayrıca AFOSI adı nereden bu birimin bir diğer görevide Hava Kuvvetleri teknoloji programlarını ve personelini küresel düzeyde korumaktır. Bu da akıllara ele geçirdikleri ufolar ve uzaylılarardan esinlenilerek Amerika'nın yaptığı Yüksek Teknoloji uçakları ve radar sistemlerini korumak olduğu akla gelebilir.
Her ne kadar uçuk bir İddia olan Siyah Giyen Adamlar, UFO enkazlarının temizleyip şahitlerin anılarını silerek UFO olaylarının üzerini kapattığı iddiası dönemin yoğun bir gündemi olmuştur. Bu İddaa şahitlerin hatırlama güçlüğü ve ufolarla ilgili basına ve kamuoyunun kanıtları bulamamasını aslında açıklayabilir.
Roswell olayında UFO parçalarını ve uzaylı otopsilerini gördüğünü söyleyen net şahitler olmasına ve başka UFO vakalarının bilerek üstünün örtülmesi gibi olayların Amerika'da sık yaşanması nedeniyle bu iddialar üzerinde ki sır Perdesini hala devam etmektedir. Amerika birleşik Devleti'nin sürekli UFO olaylarını yalanlayarak üzerini örtmeye çalışması ve bir şeyler saklandığını belli olması nedeniyle UFO ve Amerika'yla ilgili Siyah Giyen Adamlar gibi teoriler sürekli gündemi meşgul etmektedir.

Siyah Giyen Adamlar Gerçek mi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:40 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.