Top Ad unit 728 × 90

Kitle İnfazları ile Tek Başına Öldürme Rekoru Kıran Stalin'in Baş İnfazcısı Vasiliy Blohin

infaz

Stalin büyük temizlik adını verdiği kitlesel muhalif temizleme operasyonlarının baş infazcısı olan Blohin, Sovyetler döneminde yaptığı infazlarla kırılması güç çirkin bir rekorun sahibidir. Sadece Stalin'in emriyle bir ayda 7000 Polonyalı subayı tek başına öldürmüştür.
Blohin, 1895'te Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğmuş, ardından orduya girmiş ve Birinci Dünya Savaşı'nda Çarlık Rusya'sı adına savaşmıştır. 1900 yıllarda Ekim Devriminin ardından Sovyet Rusya da etkin bir birim olan Çeka'ya 1921'de girmiştir. Hakkında çok iyi bahsedilmemesine ve yetersiz raporu olmasına rağmen Blohin, Stalin'in tam aradığı bir adamdı. Tüm karanlık ve Pis işleri yapabilecek bir kapasitede olduğu kısa zamanda anlaşılınca infaz timlerinin başına Stalin 'in emriyle getirilmiş ve Moskova'da bulunan Lubyanka cezaevinde bir bölüm onun hizmetine verilmiştir. Burada Sessiz sedasız infaz işlerini gerçekleştiren özel bir ekibin başında bulunmuştur.
Binlerce kişi, rejimin Emri ile sorgusuz sualsiz infazlar yapan Blohin adını en çok duyurdu kitlesel infazı, 1939'da Nisan 1940 yılında Sovyetlerin Polonya işgali sırasında 7000 kadar Polonyalı subayı infaz etmesidir.
Blohin, infazları tek başına planlamış ve bir ay içerisinde her gece tek tek sorgu amacıyla aldığı subayları Alman marka tabanca ile başlarına sıkarak öldürmüştür.
Ufak bir odada düzenek hazırlamış ve öldürülen subaylar görevliler tarafından anında odadan çıkarılıyor, yer hortumla sulanarak temizleniyor ve bir sonraki infaza geçiliyordu. Tüm infazlar gece Karanlık vakitte yapılıyor, şafağa kadar insan öldürme işlemleri devam ediyordu. Ardından ormanlık bir alanda kepçeyle açılan çukurlara binlerce Polonya subay üstünkörü gömülmüştür. Alman marka tabanca ya da bu işlemin gerçekleştirilmesi nedeni ilerleyen yıllarda bu olayı ortaya çıktığında suçu Almanlara atmak istenmesiydi. Tarihe Katyn Ormanı katliamı olarak geçen acımasız infazlar serisi ortaya çıktığında dünyayı ayağa kaldırmıştır.
Blohin'e bu başarılı infazları ve devlete olan büyük hizmetleri nedeniyle ! 1941 yılında Kızıl bayrak nişanı verilmiştir.
Stalin ölümünün ardından gözden düşen, aslında Stalin'in acımasızlığını törpülemek ve etkilerini kırmak isteyen Nikita Kruşçev'in emriyle Blohin zorla emekli edilmiş, 1955 yılında kafasına sıkarak intihar ettiği söylenmiştir.

Kitle İnfazları ile Tek Başına Öldürme Rekoru Kıran Stalin'in Baş İnfazcısı Vasiliy Blohin Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:06 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.