s

Donald Trump'ın başa geçmesinin ardından Angela Merkel ve Almanya, Amerika'da bulunan  300 ton altını son Parti'de geri çekti.
Peki Bu altının kaynağı nereden geliyor :
İkinci Dünya Savaşı sona ererken müttefikler ve Rusya neredeyse aynı anda Berlin'e girdi. Adolf Hitler ve sevgilisi Eva Braun ile sığınakta kafasına sıktığında, Almanya'nın Nazi rüyası çökmüş oldu.
Müttefikler, savaşın kazanmanın sevinci ile birlikte bir anda hazine'nin içerisinde düşmüş oldu. Çünkü Berlin'de bulunan Nazi Bankası'nda Tonlarca altın bulunmaktaydı.
Müttefiklerin yöneticisi konumunda olan Amerika, bu altınları "Aman siz bu altınları kaybedersiniz" edasında Almanların elinden alarak Fransa, İngiltere ve Amerika'ya taşıdı.

Soğuk savaş döneminde de Rusya'nın her an Almanya'yı işgal edebileceği gerekçesiyle Bu altınlar tamamen Almanya'dan çıkarıldı. Almanya, elindeki Tonlarca altının ülkesinden gitmesine ses çıkarmadı, Daha doğrusu çıkaramadı. Çünkü o dönemde savaştan çıkmış, yenik Bir ülkeydi. Nüfusunun yarısını neredeyse yok olmuş ve ülke baştan sona yıkılmıştı. Yeni kurulan Almanya çıkmaya çalıştığı şokun sebebiyle de hiçbir tepki göstermedi.

Berlin Duvarı'nın yıkılması ve soğuk savaşın bitmesinin ardından Almanya son dönemde de ülke olarak kendine gelmesiyle diğer ülkelerde bulunan altınlarını geri çekmeye başladı. Tonlarca altın parça parça Almanya'ya geri alınmakta. İşte Son günlerde günlerde gündeme çıkan 300 ton altın buradan gelmekte.

Ancak ülkeler bu altınları vermekte biraz nazlanıyor gibi. Nazi Altınları ile ilgili pek çok komplo teorisi de mevcut. İngiltere ve Fransa'nın, Almanya'yı güçsüzleştirmek için altınları rehin tuttuğu, en yoğun iddialar arasında. Amerika, İngiltere ve Fransa altınları sadece sakladığını Almanya'ya geri vermek üzere sakladığını söylese de bu altınların kendi ekonomilerini güçlendirmek için kullandıkları da yine spekülasyonlar arasında.
Ülke dışında bulunan Nazi Altınları o kadar çoktur ki Şimdiye kadar geri çekilen altınlar, toplam altının yarısı Bile olmadığı bilinmektedir.