Top Ad unit 728 × 90

Dünyayı İllüminati mi Kontrol Ediyor Yoksa İllüminati Koca Bir Balon mu

d

Bu yazımızda başlarken dünyanın gizli oyunlar ve farklı emeller içerisinde, şekillendirilmeye çalışıldığı ve bu uğurda pek çok gizli kapaklı işlerin çevrildiği gerçeğini belirtmek isteriz. Kimseyi aklamak gibi bir niyetimiz yok sadece kafa karışıklıklarını gidermeye çalışacağız. Ayrıca tüm bul Akıl Oyunları, gizli hesaplaşmaları ve gizli savaşları uygulayanların arkasında masonik, ezoterik gizli bir toplumun veya üst akıl olduğunu olduğuna inandığımızı söyleyerek bu yazıyor geçerim. Buradaki amaç bu üst aklın gerçekten İllüminati olup olmadığı

İlluminati Nedir Orijinal İlluminati

İlluminati orta çağdan sonra Avrupa'da aydınlanma hareketi neticesinde ortaya çıkmıştır. İlluminati , kelime anlamı aydınlanma demektir. Kilisenin sabit öğretilerine bilimi ile Işık tutulacaağı ve insanların devrim, icat ve bilimsel keşiflerle ilerleyeceğine inanan 1600 lerin başında Fransa'da İllumines isimli bir grup ortaya çıkmıştır.  Ancak bu grup günümüzde neredeyse Komplo teorilerinin %90 na sebep olan İlluminati ile uzaktan yakından bir alakası yoktur.
Orijinal İlluminati, Bavyera İlluminati si adı verilen gizli bir örgüttür.
1776 Amerikan bağımsızlığını ilan ettikten sonra Dünyanın her yerinde gizli cemiyetler kurulmaya başlandı. Bugüne kadar gelen gizli örgüt İllüminati de bu akımdan etkilenmiş ve Adam Weishaupt isimli bir hukuk profesörü tarafından kurulmuştur.

Adam Weishaupt Katolik eğitimi görmüş ve Katolik Okulundan mezun olmuştur. Hıristiyan eğitimi alıp kiliseye karşı savaş açan bir örgüt kurması ayrı bir İronidir. Adam Weishaupt ilk etapta Areopagitler isimli gizli bir cemiyet kurdu.
Adam Weishaupt'un düşünceleri dayanışma, entellektüel ve özgür felsefi düşünceye sahip, adanmış bir örgüt kurma amacı taşıyordu. Bu da önemli kişilerin katılacağı örgüt ile dünyayı değiştirebileceğine inanmış ve İllüminati adını verdiği örgütü kurulmuştur.
İllüminati kurucusu Adam Weishaupt , Katolik Okulu'nda çalışmakta ve Katolik karşıtı yazılar yazmaktaydı. Açığa çıkmamak için kendine de takma isim olarak Spartaküs koymuştu. Spartaküs de Roma'ya Karşı İsyan etmesi sebebiyle Adam Weishaupt hayranlık duyduğu birisiydi. (Tesadüf odur ki Karl Marx'ta sıkı bir Spartaküs hayranıdır.)

İllimünati ilk etapta kurulduğunu da bu gizli cemiyetin simgesi çemberin içerisinde ki noktaydı ve güneşi temsil etmekteydi.

İlluminati ve Masonluk

Adam Weishaupt 1777'de Mason locasına katılmış ve çalışmalarına başlamıştır. Asıl amacı Mason locasında ki önemli kişileri, entellektüel ve tecrübeli gördüğü isimleri, İllüminati bünyesine katıp dünyayı değiştirme ve ele geçirme amacına ulaşmaktı. Evet Adam Weishaupt Dünyayı ele geçirme planı yapıyordu. Bu sebepten yeni dünya düzeni kurarak Dünyayı ele geçirme hesapları içerisindeydi.
Adam Weishaupt mason locasında bir nevi amacına ulaştı ve Baron Adolf Franz Friederich Knigge Bavyeralı tanınmış bir diplomattı. Adam Weishaupt onu İlluminati bünyesine kattı. Baron Adolf İlluminati'nin seviyelerini belirleyen 12 derecesini bulan kişi olmuş, Ayrıca Mason ayinlerine benzeyenler ritüelleri ekleyerek İllüminatinin gelişmesini sağlamıştır.

İllüminati bünyesinde en önemli şey gizlilikti. Bu sebepten üyeler, gizli yazı kodları ve şifreler kullanıyordu. Hatta yıllar içerisinde İlluminati üyeleri, aynı günümüzde Nazi casusları ve Kuzey Kore'deki gizli ajanların kullandığı gibi zehir yapmayı öğrenmişler, Hatta yakalandıklarında bu zehirleri içerek intihar etme düşüncesi taşımışlardır.

Baron Adolf un katkılarıyla İllüminati masonik çevrelerde nam salmaya başladı ve üyelerini Avrupa genelinde 2000 üyeye kadar çıkardı. Alman Şair Goethe de Cemiyete dahil olmuş ve İllüminati aydınlanma parolasıyla yükselmiştir.

İllimünati Çöküyor

1782 de illüminati en yüksek seviyeye çıktığında, dağılma sürecine girdi. Peki İllimünati neden dağıldı ?
Masonlar içerisinde temel bir kural vardır. Mason locasına üye olmak için bir yaradana tapmak ve kainatın bir yaratıcısı olduğunu kabul etmek gerekmektedir. Kısacası bir dine mensup olmazsınız. Yani eğer Mason locasına girmek istiyorsanız ateist olamazsınız. İlluminati kurucusu Adam Weishaupt ise Katolik karşıtı bir ateistti ve sürekli yeni dünya düzeninden bahseden açıklamalar yapıyordu. Baron Adolf ise koyu bir Katolikti Mason olmasının yanı sıra.
Dünyanın dört bir yanından gelen Mason üyeleri yaptıkları bir toplantıda Avrupa ve Amerika'da ortaya çıkan İllüminati hareketinin rahatsızlık uyandırdığını ve artan hoşnutsuzluğu dile getirdiler. İlluminati Cemiyeti'nin de tabanının da Mason üyelerden oluşması sebebiyle İllüminati içerisinde kopmalar başladı. İlk olarak Baron Adolf İllimünatiden uygun ayrıldı.

Bunu diğer kopmalar izledi ve bu konu Bavyera Dük'ü Teodora kadar gitti. (Çünkü Dükü devirme planları yapılıyorde)Theodor daha sonra eyalette her türlü cemiyetin Özellikle İllüminati'nin kapatılacağını duyurdu. Adam Weishaupt Buna karşın Katoliklik ve monarşi karşıtı yazılar kaleme aldı. Daha sonra 1785 yılında tutuklanmasına karar verince Adam Weishaupt orta Almanya'da dolaylarına kaçtı. Adam Weishaupt kaçarken İlluminati'nin asıl amaçlarını açıklayın belgeleri geride bıraktı. Bu belgeler Avrupa'nın her yerinde yayıldı ve alay konusu oldu. Çünkü Dünyayı ele geçirmeyi hedefleyen ütopik yazılar bulunmaktaydı.

Adam Weishaupt daha sonra Gottingen Üniversitesi'nde öğretim üyesi olmuş ve Yıllar Sonra tarikat hakkında özür metinleri yazarak dünyayı asla ele geçirmeyeceğine dair yeminler etmiştir.

Yani İllüminati, yaklaşık 8 yıl süren ve sona eren bir örgüt olmuştur.

İllimünati ve Amerika

s
Meşhur HerŞeyi Gören Göz
Gerçekten İlluminati Simgesi mi

İllimünati Avrupa'da çalışmalarını sonlandırdıktan sonra Amerika'da devam etti şeklinde komplo teorileri devam etmiştir. Thomas Jefferson'un İlluminati üyesi olduğu ve bağımsızlık Bildirgesi'nde de İlluminati amaçlarını geçirdiği şeklinde iddia edilmektedir. Buna dair en büyük delil Thomas Jefferson'un, James Madison isimli piskoposa yazdığı mektuptaki alıntılarıdır.

İlluminati'nin Avrupa'da sona ermeden Amerika'da kendisine localar kurarak ve  masonlar içerisinde faaliyetlerini devam ettiği şeklinde teoriler ve iddialar mevcuttur. Ancak İlluminatinin Amerika'da devam ettiğine dair geçerli bir kanıt bulunamamıştır.

Genel olarak İlluminati'nin Dünya üzerinde kısa sürede faaliyet gösterdiği ve çalışmalarının sona erdiği görülmektedir.

Hatta kurucusu bile daha sonradan bu gizli örgütü reddetmiştir. Ancak İlluminati efsaneleri hiç hızını kesmeden devam etmektedir. Şu an dünyada konuştuğu 3 komple teorisinden biri İllüminati ile ilgili olup, sayısız kitabı ve makale konu olmuştur.

İlluminati Neden Bu Kadar Meşhur

İllüminatiyi günümüzde bu kadar meşhur yapan olaylardan biri de Dan Brown'un Melekler ve Şeytanlar isimli kitabıdır.

Bu kitapta Galileo Galile'ni  başını çektiği gizemli bir grup, Kilise öğretilerine karşı çıkar ve dünyayı bilim ile aydınlatacağını düşünür. Kilise tarafından satanist olarak adlandırılan bu grup Brown tarafından kitapta da bu şekilde geçmektedir. Her şey, Dan Brown'un İlluminati gerçektir şeklinde kitapta yazdığı notu sayesinde İllüminati Efsanesi bir anda tekrar canlanmış oldu. Ancak bu kitapta geçen gizli cemiyetin İllüminati ile bir alakasının olmadığı  görülmektedir.
Yoksa Dan Brown Hedef mi Şaşırtıyor soruları Bu kitap ile akıllara gelmektedir. Dan Brown Dünyayı yönetenlere ister Yıldız aileler deyin, ister satanist gruplar, ister üst akıl olarak tanımlayın, bu gizli oluşumun ismini İllüminati olarak ortaya sürerek, gerçek Hedefte sapma yaparak başka bir şey mi amaçlıyor sorusu akıllara gelmektedir.
Ayrıca Dan Brown bir başka kitabında Tapınak Şövalyelerine nasıl hizmet ettiğini okumak isterseniz Tapınak Şövalyeleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlluminati kapandığından itibaren sürekli kötülüklere takılan isim olmuştur. Yeni dünya düzeni yaratmak amacı Taşıyan gizli bir örgütün burada her şeyin içine sızdığı (Özellikle en büyük Komplo Teorisi İlluminati'nin Mason locasının içerisine sızdığı ve masonlar eliyle dünyaya şekil verdiğidir) ve dünyayı Kontrol ettiği şeklinde iddialar, özellikle internet alemi ile birlikte çığ gibi büyümüştür. Zaten İllimünati olmasa bu kadar kitap, film haber Nasıl yapılacak değil mi ?

İllüminati Koca Bir Balon mu

İllüminati'nin her komplo teorisi ne malzeme olarak bilerek sulandırıldığı acaba dedirten bir başka noktadır.
İlluminati yeni dünya düzeni yaratmak amacıyla Karl Marx'ın öğretilerinde kullandığı(yeni dünya düzeni komünizm ile gedecektir ortaya atılan İddia)iddia edilmiş, Fransız Devrimi'nin İlluminati tarafından gerçekleştirildiği öne sürülmüş ve son 100 yılda özellikle 11 Eylülden sonra İllüminati senaryoları hızlı yükselmiştir.
Rockafaller ,  Rockshild ve İlluminati içeren sayısız video internette dolaşmakta, acaba bunlar bilerek hedefi mi saptırmak amaçlanıyor ve sulandırılması yapılıyor ?

Toparlayacak olursak İlluminati, 18 yüzyılda kurulmuş ve yaklaşık 8 sene sürmüş gizli bir cemiyettir. İlluminati o dönemde gerçekten sona mı erdi Yoksa İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra özellikle İsrail'in kurulması​ ile üst akıl tarafından Adam Weishaupt öğretileri uygulanmaya çalışıldı? Bu öğretilerin benimsenerek yeni bir dünya düzeninin uygulanması şeklinde bir miras Devir mi alındı? Burada sorulması gereken başka bir soru. İlluminati'nin hala devam eden bir gizemli cemiyet olup, gerçekten dünyaya yeni bir dünya düzeni getirmek için mi uğraşıyorlar yoksa �lluminati koca bir balon mı ? Kapanmış gizli bir örgütün adı sürekli dile getirilerek gerçek oyunun Üstü mü gizlenmeye çalışılıyor yorum sizlere kalmış.

Dünyayı İllüminati mi Kontrol Ediyor Yoksa İllüminati Koca Bir Balon mu Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 14:32 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.