Top Ad unit 728 × 90

Tanrı Olduğu Zannedilen 6 Gerçek İnsan.

Kargo Tanrısı John Frum

19. yüzyılın sonlarından itibaren Uzak Doğu güney Asya ve Pasifik okyanusunda bulunan, medeniyet görmemiş ufak Ada ülkeleri ve yerlileri, batılılar tarafından sömürgeleştirmesiyle, bu bölgede Kargo kültü adı verilen bir inanış oluşmaya başlandı. 

Kargo kültü 1930'larda yetkililer tarafından dikkat çekilen ve Hayret de izlenen bir oluşum olmuştur.
Sömüren ülkelerden, sömürülen ülkede yer alan yöneticilere anakıtadan kargolarla ihtiyaçları geliyordu. Bu taşınan kargolar, onları taşıyan uçak ve gemiler ilk defa medeniyet gören o bölgenin yerel halkı için adeta tanrısal Güçler yerine konmaya başlamıştır. Bu sebepten yerliler bu kargolara ve onları Taşıyan araçları, Tanrı olarak görüp tapmaya başlamışlar ve bu kargoların günün birinde kendilerini kurtaracağını inanmışlardır.
Kargo kültüErich Von Daniken gibi pek çok araştırmacı yazarın varoluş ve insanlık tarihi ile ilgili kitaplarında ortaya sürdükleri tezlere dayanak olarak kullanılmıştır.Kargo kültünün en uzun soluklusu ve en popüleri 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan John Frum hadisesidir. 2 Dünya Savaşı'nda Amerika ve Japonya, Pasifik okyanusunda güç mücadelesi verirken, Her biri bir adaya çıkıp orayı istila etmeye çalışmış ve Amerikalılar çıktıkları Adalarda Uzun sürede kalmışlardır.

Amerikalılar Ayrıca ele geçirdikleri Adalar yaşayan yerli halklara iyi davranmış, onlara hediyeler getirmişlerdir. Yaşayıp yaşamadığı net olmayan John Frum isimli Amerikan askeri, (bu ismin verilmesinin sebebi kendisine tapan yerliler John Frum demektedir) Tanna Adası'na gelmiş ve burada yaşayan Tanna yerlilerine hediye olarak büyük bir Kargo kutusu getirmiştir. İçerisinden çıkan Cola lar ve güzel yiyecekler yerlileri oldukça memnun etmiş ve hayranlık uyandırmıştır.

John Frum, Tanna yerlileri ile o kadar iyi anlaşmıştır ki Savaş bittikten sonra giderken iddiaya göre "Bir gün geri geleceğim ve size özel bir kargo getireceğim" demiş ve Ada'dan ayrılmıştır.
Ancak Tanna yerlileri bugün hala John Frum'un özel bir kargo ile geleceğine inanarak onun maskelerini takıp ona tapmaya devam etmektedirler.

Romanların Tanrısallaştırdığı Guan Yu


Guan Yu, Çin tarihinin önde gelen komutanlarından biridir. (160- 219) Çin tarihinde çok önemli bir kahraman olarak geçen Guan Yu, Üç Krallık Döneminin başlarında yaşamıştır. Çin tarihinde  Üç Krallık Dönemi, iç karışıklık ve savaşların bulunduğu bir dönemdir.

Bu dönemde Guan Yu, Kardeşleri ile birlikte Wei hanedanlığına karşı savaşmıştır. Çok büyük kahramanlıklar sergileyen Guan Yu , bir savaşta esir düşer ve idam edilir.

Peki gerçekten iyi bir General olduğu için mi Tanrısallaştırıldı derseniz Guan Yu, Lou Guanzgong  tarafından yazılan 14. yüzyıla ait olan Üç Krallığın Öyküsü adlı Çin tarihinin önde gelen 4 romanından biri olan romanda anlatılması sayesinde olmuştur.

Bu romanda Guan Yu büyük bir kahraman, ustaca bir General, Robin Hood gibi bir halk dostu kişilik olarak geçmektedir. Guan Yu Bu roman sayesinde halk tarafından çok sevilir. Daha sonra 16. yüzyılda Ming hanedanı İmparator Wanli , Guan Yu'yu savaş tanrısı ilan etmiş ve kendisi adına binlerce tapınak yaptırmıştır.
Çin'de ki Devasa Guan Yu Heykeli

Daha sonra Guan Yu Tanrı olarak tapılmaya başlamış, bugün hala Taoculuk ve Budizm de kötülüğü ve şeytana alteden Tanrı olarak geçmektedir.

Günümüzde bilgisayar oyunlarında Japon ve Kore kültürlerinde de geçen ve oldukça sevilen Guan Yu, elinde mızrak tutan bir kahraman figür olarak resmi edilmekte ve Tanrı olarak tapılmaktadır.

Filipinler'in Taptığı Adam Jose Rizal


Rizal 1861'de zengin bir Çiftçi'nin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Filipinler'in özgürlüğüne kavuşmasını İspanyol sömürgesinden kurtulmasını sağlayan hareketin öncüsüdür.

Rizal'in doğduğu topraklar Filipinler o dönem İspanya sömürgesi altındaydı. O Rizal Küçük yaşlarda zekâsıyla öne çıkınca Madrid'e eğitime yollanmış ve Avrupa'da Tıp eğitimi almıştır. Eğitim görürken yazdığı şiirler, ülkesinde oldukça büyük bir hayran kitlesine ulaşmasını sağlamıştır. Rizal'ın özgürlük ve milliyetçilik içeren şiirleri onun halk tarafından oldukça sevilmesine sebep olmuştur.

Ardından Jose Rizal ülkesine döndüğünde bu fikirlerini beyan etmeye devam etti ve tutuklanarak cezaevine konuldu. Daha sonra cezaevinde yazdığı dünyaca ünlü "Anavatanım" isimli şiirin insanlarla buluşması, Filipinler'de özgürlük hareketinin fitilinin ateşlenmesi sebebiyle Filipinler, İspanya sömürgesinden kurtulmuştur.
Jose Rizal, hapishaneden çıkıp halkla buluşacağı sırada, askeri Manga tarafından halka doğru yürürken infaz edilmiştir. Bugün hala ayak izleri Kalenin çıkışında sembolleştirilmiştir.

Jose Rizal, Filipinler özgürlük hareketinin ateşleyicisi olsa da bugün yaklaşık 100 binin üzerinde mürit, Jose Rizal'a Tanrı olarak tapmaktadır ve kendilerine Rizalistas adı verilmektedir. Rizalistas​lara göre Jose Rizal  ölmedi ve kutsal, ölümsüz bir ruh olarak Filipinler'i korumaya devam etmektedir.

Modern Tıbbın Babası İmhotep


İmhotep antik Mısır'da yaşamış olan firavun Zoser'in veziri olup ayrıca Modern Tıp tekniklerini kullanan bir doktor olmuştur.

İmhotep Ayrıca Hipokrat'tan Yüzyıllar önce modern teknikleri kullanılması ve ayrıca üstün zekası sayesinde Mimarlık, Mühendislik, katiplik ve devlet adamlığı gibi pek çok önemli görevde bulunmuştur. İmhotep antik Mempis kentinde, kendinden sonraki nesillere Tıp eğitimi vermek üzere bir Tıp Okulu kurmuş, bu okul tarihte Tıp eğitimi veren ilk kurum olmuştur. İmhotep özellikle tıp alanında yaptığı çalışmalarla  çağın ötesinde bir bilim adamı olduğunu göstermiştir.

İmhotep, Üstün ve kıvrak kendisinden sonra gelen nesiller tarafından Tanrı olarak tapılmasına sebep olmuştur. Mısırlılar İmhotep'e Sağlık Tanrısı Pat'ın oğlu olarak tapmışlar ve bu tanrısallaştırm yüzyıllar boyu devam etmiştir. 19 yüzyılın başlarında yapılan kazılarda bir İmhotep'in gerçekten yaşadığı tespit edilmiştir.

Azize Kabul Edilmeyen Arjantin'in Annesi Eva Peron


1919 yılında dünyaya gelen Eva Peron, radyo ve film sektöründe hızla yükselir. Kısa zamanda Arjantin'in en büyüleyici ve etkileyici kadınlarından Biri haline dönüşür
Daha sonra Evlendiğin Albay Peron'un  Cumhurbaşkanı olmasın da etkili olur.
Eva Peron yoksullara yaptığı yardımlar, kadın hakları için aktif anlamda çalışması ve siyasetin içerisinde yer almasıyla halkın sevgilisi olmuştur.
Eva Peron çocuklar için çok Sayıda yardım kampanyaları düzenlemiş, fakir halka yiyecek, ilaç yardımlarından bulunmuştur. Eva Peron 1952 yılında 33 yaşında meme kanserinden vefat etmiş ve ardından onun için üzülen bir Arjantin bırakmıştır.
Ölümünün ardından Arjantinliler Vatikan'a mektuplar yazarak Eva Peron'un azize ilan edilmesinde talep etmişler, ancak bu talepleri kabul görmemiştir.
Bazıları Eva Peron'un mucizeleri olduğuna inanmış ve anlatılan hikayeler, dilden dile yayılmıştır. Bugün hala Arjantin'de Eva Peron mihraplara yerleştirilmiş ve yoksulların kabul edilmemiş azizesi olarak tanrısal bir varlık olarak görülmektedir.
Madonna'nın​ Don't Cry For me Argentina kendisi için yapılmıştır.
Geçtiğimiz yıllarda BBC kendisinin ölümü ile ilgili şu şüphelerin olduğu şeklinde bir haber yapmış ve bu durum Eva Peron hakkında komplo teorileri üretilmesine sebep olmuştur.

İmza Gönderen Tanrı Prens Philip


İngiltere'nin meşhur kraliçesi Şu an hala görevinin başında bulunan 2. Elizabeth'in kocası, Yunanistan ve Danimarka Prensi Andrew'in oğlu Prens Philip , yakın zamanda devlet işlerinden emekli olmuştur. Peki Prens Philip'e kim tapıyor derseniz yine karşımıza bir kargo kültü çıkmaktadır.

Vanatulu yerlileri 1960'larda Prens Philip'in duvarda resimlerini görünce aradıkları tanrının Prens Philip olduğunu sandılar. Çünkü Vanatulu yerlilerinin inancına göre Dağ Tanrısı uzak bir diyarda güçlü bir kadın ile evlenecekti. Aynı zamanda Dağ Tanrısı,  beyaz tenliydi.
1960'larda Belkide dünyanın en güçlü kadını da 2. Elizabeth'ti. Bu sebepten Vanatulu yerlileri Prens Philip'e dağ Tanrısı olarak tapmaya başladılar. Kısa zamanda bu olay popüler oldu ve Philip'in dikkatini çekti. Prens Philip daha sonra Vanatulu yerlilerine imzalı fotoğraflar, hediyeler ve belgesel ekibi de yollamıştır.

Yani Vanatulu yerlileri tanrılarından imza alan bir halk olmuştur. Prens Philip tarafından Yollanan hediyeler Vanatulu yerlileri tarafından el üstünde tutuluyor ve tapılıyor. Yerliler, Dağ tanrılarının yani Prens Philip'in tekrar son bir kez döneceğine inanmaktadır. Ancak daha bu kehanetleri daha gerçekleşmemiştir. Prens Philip, Vanatulu yerlilerinin bulunduğu​ adayı daha ziyaret etmemiştir.

Prens Philip bu sebepten Belkide Tanrı Olduğu Zannedilen en ilginç Gerçek İnsandır.

Tanrı Olduğu Zannedilen 6 Gerçek İnsan Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 10:35 Rating: 5
loading...

1 yorum:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.