Top Ad unit 728 × 90

Tarihe Geçmiş Kişilerin Korkunç Ölümleri

s

Tarih sayfalarına adlarını yazdıran ve yaptıklarıyla (Başarıları veya kötülükleriyle) tarih sayfalarına geçen tanınmış kişilerden bazılarının canavarca ölümü, bazılarının ise öldüğü halde naaşları kötü muamelelere maruz bırakılmış ve sonları çok korkunç bir şekilde bitmiştir.  Bazıları yaptıklarının bedelini hiç ödemeden göçüp gitmiş bu dünyadan, bazıları ise hiç suçu olmadığı halde ağır bedeller ödemiş, kimileri de suçlarının cezasının çok daha ağır bedellerlini ödemek suretiyle bu dünyadan göçüp gitmişlerdir.
Dünya üzerinde bulunan bütün insanoğlunun içinde var olan gizli veya saklanmış bir canavar mutlaka vardır. Onları bir kere olsun uyandırmamak gerekir. Çünkü ortaya çıkan canavarı dizginlemek mümkün olmayabilir. Bu yazımızda geçmişten günümüze ve yakın tarihimize uzanan, korkunç ölümleri veya ölümünden sonra uğradıkları korkunç bir son ile tarihe geçen bazı kişileri sıraladık.


Li Si

Li Si

M.Ö -280 yıllarında yaşamış olan Çinli devlet adamı Li Si işkence aleti olan işkence sandalyesini icat etmiş ve bu korkunç icadından kısa bir süre sonra, başka gerekçelerle vatan haini ilan edilerek kendi icat ettiği işkence sandalyesi ile korkunç bir şekilde öldürülmüştür.

Abbasi Halifesi Mustasım


Moğol Hükümdarı ve İlhanlılar Devletinin kurucusu Hülagü han tarafından Bağdat ele geçirilmiş, yakalanan Abbasi Halifesi Mustasım Billah öldürülmeden önce Bağdat’ın yağmalanması ve halkın öldürülmesi izlettirilmiştir. Daha sonra Moğolların geleneği olan asil kan yere dökülmez töresi gereği Abbasi Halifesi Mustasım, bedeni keçe ile sarıldıktan sonra, atlar tarafından çiğnetilmek suretiyle feci şekilde öldürülmüştür.

Batılı tarihçilerden Joinville’ye göre Hülagü Han son Abbasi Halifesi Mustasım’ı demir kafese kapatmıştır. Ancak bunu doğrulayan başka bir kaynak bulunmamaktadır.

Marie Antoinette

                         Marie Antoinette


Fransız ihtilali sırasında tarihe geçen “ekmek istiyoruz” diye bağıran yoksul halk için “ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” sözü (ki bu sözü söyleyip söylemediği ile ilgili çelişki bulunmaktadır) ile dünya tarihine geçen Fransız kraliçesidir. Fransız ihtilali sonrasında, 38 yaşındayken vatan haini ilan edilip halkın önünde giyotin ile idam edilmiştir. (16 Ekim 1793)
Kocası Kral XVI. Luis, Marie Antoinette ile aynı sonu paylaşmıştır.

Rus Çarı 2. Nikolay

                        Rus Çarı 2. Nikolay


Bolşevik İhtilali, yani bilinen adıyla Ekim devrimi sonucu sonrasında Rus Çarı 2. Nikolay, 17 Temmuz 1917 gecesi bir bodrum katında, Bolşevikler tarafından ailesi ile birlikte korkunç bir şekilde infaz edilmiştir.

Ömer Seyfettin


Edebiyat dünyamızın önde gelen yazarlarından olan Ömer Seyfettin, Haydarpaşa Numune Hastahanesinde (6 Mart 1920) yalnız ve sahipsiz bir şekilde ölmüştür. öldükten sonra cesedi tanınmamış, cenazesine sahip çıkılmamış ve Tıp öğrencilerine ders vermek için kadavra olarak kullanılmıştır.

Mussolini


İtalyan diktatör Mussolini, İtalya’yı Mihver devletler safında Nazi Almanya’ sı yanında savaşa sokmuş, İtalya' nın Amerikalılar tarafından işgal edilmesinden sonra savaşın bitmesine yakın İsviçre’ye kaçmak isterken, İtalyan partizanlar tarafından Kuzey İtalya’da yakalanarak, kendi halkı tarafından kurşuna dizilerek öldürülmüştür. Daha sonra cesedi Milano’da bulunan Loreto Meydanına yakın bir benzin istasyonunun çatısından baş aşağı şekilde asılarak sergilenmiştir. (28 Nisan 1945)

Çavuşesku

1965-1989 yılları arasında, dönemin komünist demir perdeli ülkesi Romanya’ nın devlet başkanlığını yapan Nikolay Çavuşesku, kötü giden ekonomiyle birlikte ortaya çıkan diğer sebepler sonucu yaşanan halk ayaklanması sonrasında, kendi askerleri tarafından yakalanan Çavuşesku karısı Elena Çavuşesku ile birlikte kurşuna dizilmiş,  ölümü yine kendi askerleri tarafından olmuştur.

Kaddafi

Uzun yıllar Libya’yı yöneten Arap lider Muammer Kaddafi (1942 – 2011) 2011 yılında başlayan  ve Arap baharı olarak adlandırılan, halk ayaklanmaları sonucunda doğum yeri olan Sirte’de yakalandıktan sonra, kendi halkı tarafından feci bir şekilde linç edilerek öldürülmüş, korkunç ölümünün görüntüleri video olarak paylaşılmıştır.


Ariel Şaron


İsrail Devlet başkanlığı yapan ve “Hayatımda en zevk aldığım şey Filistinlileri öldürürken, tankın üzerinde ki görevimdi” diyen, pek çok Filistinlinin ölümden sorumlu tutulan Ariel Şaron (ayrıca lakabı Beyrut kasabıdır) yaşatmak bahanesiyle sevdikleri tarafından, 8 sene makineye bağlı bir şekilde komada bırakıldıktan sonra, adeta yaşayan bir cesede dönüştürülmüş ve 8 sene komada kaldıktan sonra ölebilmiştir. (ölüm 11 Ocak 2014)

Doktorlar hastalığının tedavisini bulamadığından, Ariel Şaron'u hayatta tutabilmek için belirli periyotlarla kafatası kırılıp ameliyatlar yapılmıştır.

Tarihe Geçmiş Kişilerin Korkunç Ölümleri Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:05 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.