2. Dünya Savaşı'nın mimarı Nazi Almanyası'nın diktatörü ve milyonlarca kişinin ölümünden sorumlu tutulan Adolf Hitler resmi kayıtlara göre Ruslar 1945 yılında Berlin'de girdiğinde Führerbunker isimli sığınağında kaybettiğini anlayınca ,sevgilisi Eva Braun ile birlikte intihar etmiş ve cenazesi yakılmıştır. Ancak son yıllarda Hitler'in Aslında ölmediği, son anda özellikle Güney Amerika'ya kaçtığı şeklinde teoriler bazı teorisyenler ve yazarlar tarafından üretilmiştir. Hitler'in 100 kadar Nazi askeri ile denizaltıya binerek Antarktika'ya gidip üs kurduğu (Yoksa Antarktika'ya girmek bundan dolayı mı yasak !) Hatta gizli uzay gemisine binerek ayın karanlık yüzüne gidip yerleştiği şeklinde de ilginç Komplo teorileri üretilmiştir.

Peki neden Hitler'in ölmediğine inanılmaktadır? bunun başlıca sebeplerinden biri cesedinin tam olarak bulunamaması gösterilebilir. Berlin'e ilk Kızılordu yani SSCB askerleri girdiği için Rus kayıtlarına göre Hitler ve sevgilisi Eva Braun intihar etmiş, battaniyeye sarılı cesetlerinin sığınan yakınlarında bir çukurda yakılı halde bulunduğu, esir alınan Nazi askerleri tarafından ifade edilmiştir.  Kızıl Ordu'nun elinde sadece Hitler'in çene kemiği bulunmaktadır. Bu alt çene kemiği bazı parçaları bulunmamaktadır Bunun sebebini de Hitler'in başına ateş ederek intihar etmesi sebebiyle parçalanması gösterilmektedir. Ayrıca çene kemiğinin Hitler'in diş kayıtları ile uyduğu doğrulanmıştır. Fakat buradaki tezat ve Hitler'in ölmediğini savunanların iddiası bu kayıtları doğrulayanlar O anda Rusların esir almış olduğu eski Nazi diş doktorlarıdır. Ruslar'ın esirlere işkence ederek ifadeleri değiştirdikleri ileri sürülse de aksi kanıtlanmamıştır.

Buradan yola çıkarak Hitler'in aslında son anda kaçtığı ve gizlendiği öne sürülmektedir. Hitler Aslında ölmedi konusu ile ilgili pek çok belgesel yapılmış, (En ünlülerinden biri de Hunting Hitler'dir) ipuçları aranmış filmler çekilmiş ve çokça kitap yazılmıştır.
Bu Fotoğraf ile Hitler'in 128 yıl Yaşadığı İdiia edilse de
World News Daily Report İsimli Komedi Sitesinin Yalan Haber
Yaptığı Ortaya Çıkmıştır.

Hitler gerçekten kaçmış olsa dahi şimdi ölmüştür. Ancak asıl merak edilen resmi kayıtlara geçtiği gibi 30 Nisan 1945 günü Hitler intihar ederek mi öldü ? yoksa kaçtıktan sonra saklandığı ülkede hayata gözlerini yumdu. Eğer bu seçenek doğru ise neden yakalanıp Adalet önünde çıkarılmadığı, tartışılan bir başka konudur. Bu konu ile ilgili aslında Hitler İsrail'in kurulmasına yardım mı etti ? sorusu ileri sürülmekte olup Detaylı bilgi için ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Hitler'in Aslında ölmedi ile ilgili en elle tutulur iddia, Hitler'in Nazi subaylarının ve destekçilerinin savaş sonrası Uğrak Kaçış noktası olan Güney Amerika ülkelerinden birine kaçmış olma olasılığıdır. 2. Dünya Savaşı'nın ardından Naziler yargılanma ve idam edilme korkusu ile çoğunlukta Güney Amerika ülkelerine kaçmışlardır. Daha sonra Mossad eski Nazi suçluların peşine düşmüş ve çoğunun infazını gerçekleştirmiştir. Ünlü Nazi doktoru ve insanlar üzerinde şeytani deneyler yapan Josef Mengele, Mossad tarafından yakalanamayan ve izi bulunamayan Ender Savaş suçlarından biridir.

Özellikle History Channel de yayınlanan Hitler'in aslında ölmediği ile ilgili meşhur belgesel de eski bir CIA ajanı tarafından yapılan incelemede, Hitler'in sığınağının Aslında 5. bir çıkışının olduğu ve bu 5. çıkışın uçak pistine çıkış ile sonlandığı tespit edilmiştir. Bu belgeselde eski Nazi gizli kayıtlarına dayandırılarak Hitler'in Ölmeden bir gün önce, yani 29 Nisan 1945 günü beraberindekilerle birlikte bir askeri uçağa binerek Arjantin'e kaçtığı iddia edilmektedir. Hitler'in buradaki amacı beraberindeki yandaşları ile birlikte 4. Reich'i Güney Amerika'da gerçekleştirmektir. Nazilerin 2 Dünya Savaşı'nın öncesinde kim kurduğu düzene 3. Reich adını vermiştir.
Bir Başka Resim ve Hitler Ölmedi İddiası


Hitler'in Aslında ölmediği, Popüler Kültür değil resmi istihbarat servislerinin de önemli sorunlarından biri olmuştur. 2017 yılında CİA, Kennedy cinayeti ile ilgili açıkladığı 3000 kadar gizli belgenin içerisinde yer alan, Kolombiya daki bir CİA ajanının muhbirinden aldığı istihbarat notu, Hitler'in Aslında ölmediği ile ilgili en önemli delillerden biri olmuştur. 3 Ekim 1955 tarihine ait bu bilgi notunda Cia ajanı, muhbirin kendisine Hitler'in Kolombiya da Tunja şehrinde saklandığını ve onu hala beraberindeki Nazi subayları tarafından Nazi selamı verilerek der Führer ismi ile hitap edildiğini söylemiştir. Amerikan Merkezi haberalma teşkilatı bu iddiayı ciddiye aldığı görülmektedir. Zaten bu belge Hitler'in aslında ölmediği ile ilgili en elle tutulan resmi belge olup çok teori bu belgeye dayandırılmaktadır. Yine Snopes isimle bir İnternet sitesi FBI raporlarını dayandırdığı bir makalesinde Hitler'in Arjantin'e kaçtığını düşündüğünü yayınlamıştır.

Bu Fotoğraf İle Hitler'in 1955 yılında Kolombiya'da Yaşadığı İddia Edilmiştir

Hitler Mussolini'nin ölümünün ardından, Mussolini'nin cenazesinin teşhir edilmesi ve küçük duruma düşürülmesi sebebiyle savaşın son zamanlarında kendi başına da benzer bir durum gelmesinden oldukça korkuyordu. Zaten savaşın son dönemlerde doğru aldığı ilaçlar sebebiyle Uyuşturucu bağımlısı olmuştur. Hitler Savaş sırası savaşta esir alınacağından, sokaklarda dolaştırılıp küçük düşürüleceğinden korktuğu için intihar yolunu seçmiştir. Resmi kayıtlara göre Hitler önce Siyanür içmiş ardından ölümünü hızlandırmak için kafasına ateş ederek hayatına son vermiştir.

Aslında Hitler'in kaçtığına dair herhangi bir delil ve iz olmadığı gibi intihar ettiğine dair de aynı şekilde fazlaca Delil ve Tanık bulunmamaktadır. Hitler'in Aslında ölmediği sorusuna sahip çıkan teorisyenlerin en elle tutulur dayanaklarından biri, Hitler'in sığınağında bulunan ve son anlarına kadar beraberinde olduğu Nazi askerlerinin, Ruslar tarafından esir alınıp sorgulanması olmuştur. Buna göre Ruslar ağır işkenceler altında Nazi askerlerine istedikleri ifadeyi verdirtmişlerdir. Aslında burada da akıllara Rusların Hitler'in kaçtığından şüphe duyuyorsa, Neden bunu sakladı sorusu gelmektedir. Çünkü Hitler, sivilleri saymazsak sadece bir milyonun üzerinde Rus askerinin ölümünden Sorumlu bir diktatördür. Yani Rusların Hitler olan kini Belki de diğer müttefik devletlerden daha fazladır. Özellikle StalinHitler ile Savaş öncesi saldırmazlık Anlaşmasının yapılması ve daha sonra bozulması sebebiyle Ayrıca kişisel bir kin beslemektedir. Fakat Mareşal Jukov unda Hitler'in Aslında ölmedi şeklinde beyanatları kafaları karıştıran sorulardan biridir. Zhukov Temmuz 1945'te Hitler'in Aslında ölmediğini, batılı müttefiklerin Hitler'i kaçırıp onlardan gizlediğini öne sürmüştür. Stalin'in Ayrıca Amerikan devlet başkanı Truman'a Hitler'in Aslında ölmeyip son anda kaçtığını düşündüğünü söylemiş, olduğu iddiası da kafaları karıştıran başka bir sorudur. Buradan Ruslar'ın Hitler'in cesedini tam anlamıyla bulamadıkları (yakıldığı Nazi askerleri tarafından söylendiğinden sadece alt çene kemiği ve külleri Ruslar tarafından bulunmuştur.) için böyle bir şüpheye düştüğü anlaşılmaktadır.

2. Dünya Savaşı sıralarında İngilizler, Hitler'in kişisel ve psikolojik analizinin yapıldığı gizli bir rapor hazırlamışlardır. Churchill'e sunulan bu raporda Hitler'in Narsist bir kişiliği olduğu, yüksek egosu olması sebebiyle başarısızlık halinde büyük ihtimalle intihar edeceği yazılıydı. Sonunda İngilizler haklı çıkmış görünse de Hitler'in aslında ölmediği teorisi sıklıkla dile getirilmektedir Geçtiğimiz günlerde dış kaynaklı bir haberde basınında yaşlı bir Kolombiyalı'nın fotoğrafı servis edilerek, Hitler'in ölmediği hala yaşadığı iddia edilse de kısa zamanda haberin sahte olduğu açıklanmıştır. Ayrıca 2009 yılında Hitler'in kemikleri olduğu iddia edilen ceset bir kadına ait çıkmıştır.

Ruslar Aslında ben de girmeden önce Avrupa'nın çeşitli yerlerinde Nazi birlikleri bulunmaktaydı ancak karargah Berlin, Ruslar tarafından ele geçirilince hepsi sırayla teslim olmuştur. Özellikle Prag da yoğun bir Nazi askeri bulunmaktaydı. Hitler ölmeden önce Prag'ın yeni Berlin olması talimatını vermişse de bu hayata geçmemiştir.

Bozkurt: Adolf Hitler''in Kaçışı isimli kitapta Hitler'in Rusların Berlin'e girişinden önce askeri uçak ile önce Danimarka'ya, sonra General Franco'nun yanına İspanya'ya Eva Braun ile kaçtığı, kendinin intihar ettiğinin izleniminin verilmesi için 2 adet kendisine benzeyen cesedin sığınakta Hitler ve Eva Braun kıyafetleri giydirilerek bırakıldığı, Hitler'in İspanya'dan sonra Arjantin'e geçerek Sahte kimlik ile 17 yıl daha yaşayıp 2 ve kız çocuğu dünyaya getirdikleri iddia edilmiştir.

Hitler gerçekten kaçmış dahi olsa Ömrümün Geri kalanını sakin geçirecek bir kişiliğe sahip değildi. Kaçmış olsa bile kendine yandaş ve çevre bulup hareketini ve davasını devam ettirir olasılığı yüksek bir profil sergiden lider olmuştur. Hitler gibi bir adamın nasıl olurda küçük bir Güney Amerika kasabasında, hiçbir şeye karışmadan yıllarca yaşanmış olacağı düşüncesi oldukça basit kalmaktadır.

Hitler intihar etti resmi görüşünün açıklanan bilimsel sonuçları


Mart 2018'de pravda.ru isimli internet sitesinde yayınlanan makaleye göre
Rus Bilimler Akademisi Rus Tarihi Enstitüsü'nün baş bilimcisi Vasily Khristoforov, Hitler'in 18 yıl önce ortaya çıkmış olan ve yaşarken çekilmiş röntgen filminin şu an Rusya federal güvenlik  servisinde bulunan çene kemiği ile karşılaştırmasının Amerikalılar tarafından yapıldığı ve eşleşmenin tamamen uyuştuğu belirtilmiştir. Buna göre Hitler intihar etmiş ve Sadece çene kemiği Rusların elindedir ayrıca Hitler'in yaşarken çekilmiş röntgen fotoğrafı ile çene kemiği uyuşmaktadır ve Hitler'in ölmedi sorusu ile ilgili teorilerin hepsi yanlıştır.

18 Mayıs 2018 tarihinde European Journal of Internal Medicine da yayınlanan makaleye göre Hitler'in çene kemiği üzerinde araştırma yapan profesör Charlier, Hitler'in çene kemiğinde Siyanür izi bulduğunu ve bu dişlerin Hitler'in kendisine ait olduğunu Ölmeden Önce ilk olarak Siyanür içip Daha sonra da kafasına sıkarak intihar ettiğinin kanıtlandığını açıklamıştır. 

Resmi dayanağa göre Hitler'in intihar ettiği sığınakta Eva Braun ile cenazeleri, battaniyeye sarılı bir şekilde çıkarılmıştır. Hitler ölmeden önce cesedinin Ruslar tarafından bulunup herhangi bir yerde sergilenmesini istenmediğini için, görevlilere cesedinin yakılması talimatını verdiği, Rus askerleri tarafından esir alınan Führerbunker daki Nazi askerleri tarafından ifade edilmiştir. Yine bu Tanık ifadelerinde Hitler ve Eva Braun cenazelerinin garajdan alınan 200 litre kadar benzin dökülerek yıkılmaya başlandı. Ancak o anda yoğun bir Rus bombardımanı başlaması sebebiyle askerlerin sığınağa geri kaçtığı ve bu sebepten cesetlerin bazı parçalarının imha edilmeden ortada kaldığı, ifade edilmiştir. Berlin ve Führerbunker işgal edilince Ruslar tarafından Hitler'in ve Eva Braun'un Külleri bir sandığa konulup Doğu Almanya'ya yerleştirilmiştir. Ruslar 1970 yılına gelindiğinde Hitler adına Propaganda yapılabileceği endişesi ile bu mezar yerinin Sembol olmasını önlemek için, gömülen sandığı açtırmış ve Küllerini kanalizasyona boşaltmışlardır. 

Hitler'in yakın koruması ve onun cesedini bulan Rochus Misch 96 yaşına kadar yaşamış ve 2013 yılında hayatını kaybetmiştir. Hitler'in intihar ile ilgili yazdığı kitabında Hitler'in Yardımcıları ile el sıkıştığını, onlara Sadakat yemini ettirdikten sonra talimatlarını verdiği, Buna göre Hitler'in cenazesinin Mussolini'nin başına gelenler gibi olmasını istemediğini, Hatta yakılırsa daha iyi olacağını söylediğini, daha sonra Hitler ve Eva Braun içeri girerek kapıyı kapattığını ifade etmiştir. Bir müddet sonra Rochus Misch, kapı açılıp içeri girdiğinde ilk olarak Eva Braun'un cansız bedenini gördüğünü, Daha sonrada Hitler'in gözleri açık bir şekilde duran cenazesine baktığını anlatmıştır.